Wszywka Esperal przeznaczona jest dla osób, które zmagają się z nałogiem alkoholowym i szukają skutecznej formy wsparcia w utrzymaniu trzeźwości. To leczenie jest szczególnie polecane dla osób, które podejmowały już próby walki z nałogiem, ale potrzebują dodatkowej motywacji do zachowania abstynencji. Wszywka alkoholowa, znana także jako Esperal, jest sprawdzoną metodą wspomagającą leczenie choroby alkoholowej. Zabieg polega na implantacji substancji czynnej disulfiram, która w połączeniu z alkoholem wywołuje silne, negatywne i nieuniknione reakcje.
Esperal w Wałbrzychu jest skierowany do osób, które są zdecydowane na podjęcie walki z uzależnieniem i potrzebują dodatkowej motywacji w postaci wszywki. Ważne jest, aby pacjent był świadomy swojego uzależnienia i gotowy do podjęcia kroków w kierunku trzeźwości.
Zewnętrzne objawy picia alkoholu po wszyciu Esperalu nie zawsze się pojawiają i mogą być inne u każdego pacjenta:
Wewnętrzne objawy:
Chociaż Esperal jest skuteczną metodą wspierającą leczenie alkoholizmu, nie każdy może z niej skorzystać.
Przeciwwskazaniami są m.in.:
Przeciwwskazaniami do zabiegu są również:
Przed przystąpieniem do zabiegu każdy pacjent przechodzi szczegółową konsultację medyczną, aby upewnić się, że wszywka jest dla niego bezpieczna. Ostateczną decyzję podejmuje lekarz, dlatego warto umówić się na konsultację i przygotować historię chorób, aby lekarz mógł wykluczyć wszelkie możliwe przeciwwskazania.
Przygotowaliśmy listę zaleceń po zabiegu wszycia wszywki alkoholowej, które pomogą w procesie szybkiego gojenia się rany bez powikłań:
Unikaj spożywania alkoholu w jakiejkolwiek formie, w tym również produktów zawierających alkohol, takich jak niektóre leki, kosmetyki, płyny do płukania ust i potrawy przygotowywane z alkoholem.
Regularnie myj miejsce nacięcia wodą z mydłem, delikatnie osuszaj i unikaj pocierania rany. Zmieniaj opatrunki zgodnie z zaleceniami lekarza i stosuj się do zaleceń dotyczących stosowania maści/płynów antybakteryjnych.
W ciągu pierwszych kilku tygodni po zabiegu unikaj nadmiernych ćwiczeń fizycznych, które mogą nadwyrężyć mięśnie w okolicy rany lub zwiększyć ryzyko infekcji.
Przez kilka dni po zabiegu noś luźne, wygodne ubrania, które nie będą uciskać ani drażnić miejsca implantacji.
Unikaj długotrwałego kontaktu rany z wodą, takiego jak kąpiele w wannie, basenie lub morzu, przez co najmniej 2-3 tygodnie po zabiegu, aby zminimalizować ryzyko infekcji.
Ustal termin wizyty w celu zdjęcia szwów (jeśli wybrałeś/aś opcję wszywki ze szwami do zdjęcia), aby lekarz w bezpiecznych i sterylnych warunkach, mógł ściągnąć nici i ocenić proces gojenia się rany.
Chroń miejsce implantacji przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, aby uniknąć podrażnień i zapewnić prawidłowe gojenie się rany.
Stosuj się do wszystkich zaleceń lekarza dotyczących przyjmowania leków, pielęgnacji rany i monitorowania swojego stanu zdrowia.
W przypadku pojawienia się bólu, obrzęku, zaczerwienienia, gorączki lub innych niepokojących objawów skontaktuj się z lekarzem prowadzącym.
Rozpocznij psychoterapię. Jest to podstawa leczenia choroby alkoholowej, dzięki której odzyskasz kontrolę nad swoim życiem i w 100% wrócisz do trzeźwości.